سرمایه گذاری بر روی املاک کلنگی

folder_openمقاله
commentبدون دیدگاه

افراد مختلف جهت سرمایه گذاری وارد بازارهای مختلفی می شوند. یکی از مهم ترین بازارها جهت سرمایه گذاری بدون ریسک بازار مسکن می باشد. بازار مسکن خود دارای چندین بخش مختلف می باشد. برخی از افراد تصمیم می گیرند جهت سرمایه گذاری املاک کلنگی را خریداری کنند. در این مقاله بررسی می کنیم آیا خرید املاک کلنگی راه خوبی برای سرمایه گذاری می باشد؟ چگونگی و دلایل سرمایه گذاری بر روی املاک کلنگی چیست؟ با ما همراه باشید.

املاک کلنگی

حتما با املک کلنگی آشنایی دارید و اسم آن به گوشتان خورده است. این دسته از املاک شامل خانه هایی می شود که از زمان ساخت آن ها مدتی طولانی سپری شده و ساختمان مورد نظر عمر بالایی دارد. با توجه به روند ساخت و ساز و استاندارد های موجود در کشور، ساختمان هایی که بالاتر از 25-30 سال سن ساخت آن ها می باشد به عنوان املاک کلنگی به شمار رفته و بسته به کیفیت ساخت آنها و مصالح استفاده شده، درجات مختلفی از فرسودگی را تجربه می کنند.

به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که املاک کلنگی قدمت و سنی بالاتر از 30 سال دارند و همین موضوع موجب فرسودگی هایی شده است که مناسب زندگی کردن نیست و یا شرایط زندگی در آن ها دشوار است. مشکلات این املاک زیاد است و ملک مورد نظر ممکن است به تعمیرات اساسی و کلی نیازمند باشد.

تاثیر نوع ملک بر سرمایه گذاری

گفتیم که بازار مسکن یکی از پرطرفدارترین بازارهای سرمایه گذاری محسوب می شود و افراد زیادی این بازار را جهت سرمایه گذاری انتخاب می کنند. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که سرمایه گذاران در بازار مسکن با اهداف متفاوتی در این بازار فعالیت می کنند به همین دلیل لازم است هدف خود را شناسایی کرده و با توجه به هدف خود املاک مختلفی را انتخاب کرده و وارد معامله می شوند.

در این میان خانه های نوساز، خانه های چند سال ساخت، خانه های کلنگی و زمین ها به عنوان گزینه هایی است که افراد انتخاب کرده و می توانند روی آن ها سرمایه گذاری کنند. هر کدام این املاک دارای شرایط خاص خود بوده و باید با تحلیل های مناسب مورد انتخاب قرار گیرند.

انتخاب هر کدام از این موارد مزایا و معایبی دارد که هر فرد سرمایه گذار با توجه به هدفی که از سرمایه گذاری دارد می تواند یکی را انتخاب کند. در این مقاله به بررسی املاک کلنگی می پردازیم.

اهداف سرمایه گذاری بر روی املاک کلنگی

سرمایه گذاری در قسمت های مختلف با اهداف مختلفی انجام می شود. املاک کلنگی نیز به دلیل سن بالای ساختمان با اهداف مختلف مورد معامله قرار می گیرند. این گونه املاک بسته به فرسودگی ایجاد شده در ساختمان مورد نظر و اینکه شرایط کیفی ملک در چه سطحی قرار دارد، می تواند برای یکی از اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • تعمیر و بازسازی خانه به منظور سکونت و یا فروش با قیمت بیشتر
  • تخریب و ساخت مجدد ساختمان در زمین املاک کلنگی
  • سکونت و تصمیم برای ساخت مجدد ملک به صورت مشارکتی
  • فروش در زمان رونق بازار و افزایش قیمت ها

املاک کلنگی مناسب برای سرمایه گذاری یا خیر؟

برای هر فردی که قصد دارند مبلغ زیادی را سرمایه گذاری کنند این نکته مهم است که آیا در قسمت مطمئن سرمایه گذاری کرده اند یا خیر؟ سرمایه گذاری جهت افزایش سرمایه انجام می شود و راکد ماندن سرمایه برای سرمایه گذاران اصلا خوشایند نیست. به همین دلیل افراد بسیاری می پرسند آیا سرمایه گذاری بر روی املاک کلنگی مناسب می باشد یا خیر؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید دو نکته مهم را مد نظر داشت و بر اساس آن به این سوال پاسخ داد.

برای اینکه ملک و یا خانه ای برای سرمایه گذار سود آور باشد باید هم شرایط ملک را در نظر گرفت و همچنین شرایط حاکم بر بازار مسکن را مد نظر داشت. به عبارتی می توان این گونه بیان کرد که اگر بازار در شرایط رونق خود قرار داشته باشد بدون شک سرمایه گذاری در بازار مسکن بسیار سود آور بوده و می تواند انتخاب درستی باشد.

علاوه بر شرایط بازار، همان طور که گفته شد نوع ملک نیز اهمیت بسیاری دارد که باید در خرید و فروش املاک به آن توجه داشت. در این شرایط باید بدانید املاک کلنگی به دلیل قدیمی و فرسوده بودن آن ها، در کف قیمت خود قرار داشته و گذشت زمان از ارزش آن ها کم نخواهد کرد. اما در مقایسه با این نوع املاک، خانه های نوساز در نقطه مقابل قرار داشته و با گذر زمان شاهد افت قیمت ناشی از افزایش سن ساختمان برای آن ها هستیم.

در نتیجه تمام این صحبت ها، اگر در شرایط کاملا یکسان سرمایه گذاری بر روی خانه های نوساز و خانه ها کلنگی را مقایسه کنیم باید بگوییم املاک کلنگی جهت سرمایه گذاری در بازار مسکن گزینه ی بهتری است. چرا که سرمایه گذاری در بازار مسکن از نوع بلند مدت بوده و برای رسیدن به سودآوری، نیاز به گذشت زمان دارد. در این شرایط خانه های کلنگی در دراز مدت که بازار رشد پیدا کند، تغییرات قیمت ناشی از رشد بازار را در بر داشته و در کنار این موضوع افت قیمت ناشی از افزایش سن ساختمان را نخواهد داشت. و به عبارتی این نوع املاک تماما سود بوده و درگیر حواشی بازار مسکن نخواهد بود.

پس در مجموع می توان این گونه بیان کرد که بسته به هدف خریدار، خانه های کلنگی در هر حالت سود آور بوده و گزینه ایده آلی در بازار مسکن به شمار می رود.

کارگشایی صداقت با داشتن چندین سال سابقه درخشان، بستری فراهم کرده است که با اجاره سند های قانونی و معتبر در بسیاری از مشکلات شما همراه شما باشد. شما با اجاره سند های قانونی می توانید از تمامی مزایای سند های ملکی معتبر بهره مند شوید و مشکلات مالی و حقوقی خود را با پرداخت درصد بسیار کمی از ارزش سند، برطرف کنید.
جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه اجاره سند و شرایط آن تنها کافی است که با شماره های ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴ تماس حاصل فرمایید.

Tags: , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

10 + شش =

فهرست