هرآنچه از وام مسکن بانک ملی باید بدانید

folder_openمقاله
commentبدون دیدگاه
وام مسکن یکی از مهم ترین و پرتقاضا ترین تسهیلاتی است که بانک ها ارائه می دهند. اکثر بانک ها و موسسات مالی بزرگ در کشور ، خدمات ارائه وام مسکن به مشتریان خود را در برنامه خود دارند. بانک ملی نیز یکی از بانک هایی که شرایط بسیار خوبی برای وام مسکن برای مشتریان دارد. در این مقاله تمام آنچه باید از وام مسکن بانک ملی بدانید را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بررسی جامع مراحل دریافت وام مسکن بانک ملی

اولین شرط و شرایط دریافت وام مسکن  بانک ملی این است که شما در این بانک دارای یک حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن داشته باشید. پس اگر این حساب را ندارید پیش از هر اقدامی باید اقدام به افتتاح این حساب کنید. این حساب مثل حساب ‌های سرمایه گذاری با سود کوتاه مدت است که شما می‌ توانید آن را از میان سه طرح آن را انتخاب بکنید و افتتاح کنید . این طرح‌ ها بر اساس مبلغ سرمایه گذاری شما و مدت ماندگاری آن مشخص می شود . در ادامه به بررسی شرایط و تمام توضیحات این سه طرح می پردازیم. پس از مطالعه شرایط طرح ها می توانید طرح مورد نظر خود را جهت دریافت وام مسکن از بانک ملی انتخاب کنید.

بیش تر بخوانید:

طرح اول بانک ملی:

طرح اول به این صورت است که در ابتدا جهت دریافت وام مسکن بانک ملی شما باید ۱۶ میلیون تومان در حساب سرمایه گذاری کنید. همچنین نکته بعدی در این طرح این است که حداقل مدت سپرده گذاری یک ماه می باشد. یعنی شما پس از قرار دادن سپرده خود در حساب مورد نظر حداقل یک ماه لازم صبر کنید تا واجد شرایط دریافت وام مسکن  بانک ملی شوید. بد نیست بدانید سود وام مسکن هم برای شما ماهیانه ۱۰ درصد است. همچنین لازم است بدانید به ازای هر ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی که شما در این طرح سپرده گذاری کنید، یک سهم اوراق به صورت ماهانه به حساب شما اختصاص پیدا می ‌کند.

خلاصه طرح اول بانک ملی:

 • حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب: ۱۶ میلیون تومان
 • حداقل مدت سپرده سرمایه‌گذاری: یک ماه
 • نرخ سود سپرده: ۱۰٪
 • حداقل سپرده برای یک سهم اوراق: ۱۸.۲ میلیون تومان

طرح دوم بانک ملی :

اولین شرط طرح دوم نیز مانند طرح اول است. یعنی در ابتدا جهت دریافت وام مسکن در بانک ملی شما باید ۱۶ میلیون تومان در حساب سرمایه گذاری کنید. اما یکی از تفاوت های این طرح با طرح اول دریافت وام مسکن بانک ملی در حداقل مدت زمانی است که باید سپرده خود را در حساب خود نگه دارید. در این طرح مبلغی که با طرح اول مشابه است، باید به مدت ۳ ماه در حساب سپرده شما باقی بماند. همچنین تفاوت دیگر طرح دوم و طرح اول دریافت وام مسکن این است که بعد از گذشت سه ماه برای هر ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سپرده به شما برگه تسهیلات اختصاص می‌ گیرد که به صورت ماهانه می باشد. سود وام مسکن بانک ملی در این طرح ۱۲ درصد است. در خصوص طرح دوم دریافت وام مسکن بانک ملی یک نکته مهم وجود دارد که به شما در تصمیم گیری این موضوع که آیا این طرح مناسب شما می باشد یا خیر کمک زیادی می کند.

نکته مهم:

در طرح دوم بانک ملی، اختصاص برگ اوراق ماندگاری ماهانه بر اساس حداقل مانده در هر روز ملاک می باشد. حساب مشتری در هیچ روزی نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان باشد. سود سپرده طرح دو به صورت ماهانه و ۱۰ درصد به حساب مشتری واریز می ‌شود، که ۲ درصد باقی مانده به صورت سه ماهه به حساب‌ ها واریز می ‌شود. همچنین شرط واریز این مبلغ نیز آن است که در طول سه ماه کمترین مانده حساب از ۲۲۳ میلیون ریال کمتر نشود. بنابراین اگر شما بخش یا همه سپرده را برداشت کنید برای شما نرخ سود ۱۰ درصد محاسبه خواهد شد.

خلاصه طرح دوم بانک ملی :

 • حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب: ۱۶ میلیون تومان
 • حداقل مدت سپرده‌گذاری: ۳ ماه
 • نرخ سود سپرده: ۱۲٪
 • حداقل سپرده برای دریافت یک سهم اوراق: ۲۲.۳ میلیون تومان

طرح سوم بانک ملی :

برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید شما با افتتاح یک حساب ۵ هزار تومانی هم می‌توانید وارد طرح شوید. این اولین و بزرگ ترین تفاوت این طرح بانک ملی با طرح های دیگر محسوب می شود. لازم است بدانید این تنها مزیت طرح سوم بانک ملی جهت پرداخت وام مسکن نیست، بانک در این طرح به شما متعهد می ‌شود که سود ۱۰ درصدی بدهد. همچنین در این خصوص باید بگوییم که امتیازی که در این طرح کسب می‌ کنید به میزان سپرده گذاری و مدت زمان ماندگاری حساب بستگی دارد.
در این خصوص جدول زیر به شما کمک می کند:

مبلغ سقف اوراق (میلیون تومان)

حداقل مدت انتطار (ماه) ضریب (متوسط موجودی)

۳۶

۶

۰.۵

۳۷

۹ .۷۵

۳۸

۱۲

۱

۴۱

۱۸

۱.۵

۴۴ ۲۴

۲

۴۷ ۳۰

۲.۵

۵۰

۳۶

۳

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام مسکن بانک ملی:

جهت دریافت وام مسکن از بانک ملی لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

 • ارائه شناسنامه و کپی از صفحات آن (معمولا صفحه اول و دوم)
 • ارائه کارت ملی و کپی آن
 • ارائه کارت ملی و شناسنامه عکس دار ضامنین وام
 • ارائه کارت ملی و شناسنامه فرد فروشنده ملک و کپی از آن ها
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و یا ارائه فیش حقوقی با ذکر حقوق دریافتی
 • در صورتی که ملک ، توسط وکیل به فروش می رسد ارائه اصل و کپی وکالت نامه وکیل، ارائه صفحات شناسنامه و کارت ملی موکل و ارائه شناسنامه و کارت ملی وکیل، الزامی است.
 • ارائه اصل و کپی از سند ملک، با شرایطی که بانک مد نظر قرار داده است.
 • ارائه اصل و کپی از پروانه ساخت که نشان دهنده تاریخ ساخت و قدمت ملک باشد.
 • ارائه کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت قانونی، برای آقایان الزامی می باشد.

شرایط دریافت وام مسکن بانک ملی :

برای دریافت وام خرید منزل مسکونی ، نیاز است که اشخاص ، دارای شرایط زیر باشند .

 • افرادی که قصد دریافت وام خرید منزل مسکونی را دارند، باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • آن دسته از افرادی که قصد دریافت تسهیلات خرید منزل مسکونی، نباید هیچ گونه سابقه چک برگشتی، در هیچ یک از بانک های کشور داشته باشند.
 • در صورتی که فردی، بدهی بانکی داشته باشد، امکان دریافت وام مسکن، برای او، وجود نخواهد داشت.
 • درآمد فرد متقاضی، حتما باید مطابق با مبلغ جدول اقساط وامی باشد که قرار است پرداخت کند. معمولا بانک ها، برای تعیین حداکثر مبلغ وام، درآمد افراد را استعلام و در نظر می گیرند.

سود وام مسکن بانک ملی چقدر می باشد؟

اگر برایتان سوال است که سود وام مسکن بانک ملی چه مقدار است و مدت زمان بازپرداخت وام به چه صورت می باشد باید بگوییم سود وام مسکن این بانک برابر با ۱۷.۵ درصد است که بازپرداخت وام مسکن نیز حداکثر به مدت ۱۲ سال خواهد بود. نکته ی بسیار مهم که نباید فراموش نکنید این است که برای دریافت وام مسکن بانک ملی شما باید سند ملکی خود را به عنوان وثیقه در اختیار بانک ملی قرار دهید.

 

کارگشایی صداقت با داشتن چندین سال سابقه درخشان، بستری فراهم کرده است که با اجاره سند های قانونی و معتبر در بسیاری از مشکلات شما همراه شما باشد. شما با اجاره سند های قانونی می توانید از تمامی مزایای سند های ملکی معتبر بهره مند شوید و مشکلات مالی و حقوقی خود را با پرداخت درصد بسیار کمی از ارزش سند، برطرف کنید.
جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه اجاره سند و شرایط آن تنها کافی است که با شماره های ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴ تماس حاصل فرمایید.

Tags: , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نه − سه =

فهرست