بهترین طبقه آپارتمان کدام است؟

folder_openمقاله
commentبدون دیدگاه

تا به حال شده برایتان سوال باشد کدام طبقه از آپارتمان جهت زندگی و سکونت از شرایط بهتری برخوردار است؟ تفاوت هر طبقه چیست و مزایا و معایب طبقات مختلف آپارتمان چیست؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین طبقه آپارتمان بپردازیم. پس اگر شما هم به تازگی قصد خرید و یا اجاره ملک دارید و در خصوص طبقه ایده ال مطمئن نیستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین طبقه در آپارتمان های بدون آسانسور

امروزه ما شاهد رشد چشم گیر ساخت و ساز آپارتمان ها نسبت به خانه های ویلایی هستیم که یکی از مهم ترین دلایل آن به صرفه بودن قیمت هر واحد در آپارتمان می باشد.

با توجه به این موضوع که ساخت و ساز آپارتمان ها رشد داشته و تعداد واحدهای آپارتمان ها در حال افزایش می باشد قوانین جدیدی نیز برای ساختمان های بلند مطرح شده است. یکی از این قوانین ضرورت وجود آسانسور در آپارتمان های بیش از سه طبقه می باشد.

این ضرورت تنها برای آپارتمان هایی است که بعد این قانون، گواهی پایان کار دریافت کرده اند. این موضوع به این معناست که تعداد زیادی آپارتمان وجود دارد که بیش از سه طبقه دارند ولی دارای آسانسور نیستند. به همین دلیل در این قسمت درخصوص این آپارتمان ها صحبت می کنیم. زیرا معیار انتخاب بهترین طبقه در این آپارتمان ها با آپارتمان های جدید متفاوت است.

مهم ترین معیار در این ساختمان ها رفت و آمد آسان و بدون دردسر افراد می باشد. با این معیار می توان نتیجه گرفت طبقات اول و نهایتا دوم را می توان جزو بهترین طبقات دانست که مزایای قابل توجهی نسبت به سایر طبقات دارند. چرا که رفت و آمد ساکنین در این طبقات سهولت بیشتری دارند و به همین دلیل طرفدار بیشتری نیز دارند.

از آنجایی که در این گونه ساختمان ها نبود آسانسور و همچنین سختی رفت و آمد در طبقات بالاتر از طبقه دوم مطرح می باشد، بر خلاف آپارتمان های جدید و نوساز که دارای آسانسور هستند، با افزایش طبقه شاهد کاهش قیمت هستیم. به عبارتی طبقات اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور به دلیل رفت و آمد آسان تر از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

 بهترین طبقه در آپارتمان های دارای آسانسور

همانطور که گفتیم با وجود آسانسور در آپارتمان سهولت در رفت و آمد تنها معیار نخواهد بود، بلکه یکی از چندین معیار انتخاب طبقه بهتر در آپارتمان می باشد.

البته باید بدانید با توجه به اولویت های فردی و شرایط زندگی در افراد مختلف انتخاب بهترین طبقه می تواند کاملا شخصی باشد. در آپارتمان ها هر طبقه مزایا و معایب خود را دارند که افراد با توجه به معیار و سلیقه خود طبقه مناسب خود را انتخاب می کنند.

معیار هایی که می توان با آن طبقات آپارتمان را سنجید تنوع زیادی دارند اما مهم ترین آن ها را نام می بریم و سپس به طور مفصل بررسی می کنیم:

  • سهولت دسترسی و رفت آمد
  • چشم انداز و نور گیری خانه
  • دوری از سر و صدا
  • امنیت
  • فشار آب
  • سرما و گرما

سهولت دسترسی و رفت آمد

سهولت در دسترسی و رفت آمد تنها معیار مناسب برای آپاتمان های بدون آسانسور نیست. در آپارتمان های دارای آسانسور نیز طبقات اول به دلیل سهولت دسترسی و رفت و آمد آسان طرفداران خود را دارند. خانواده هایی که در آن افراد مسن، ناتوان، کودکان و… وجود دارد بیشتر دغدغه رفت آمد آسان و سریع را دارند.

حتی در این آپارتمان ها نیز احتمال قطع برق، خرابی آسانسور، ترافیک موجود در طبقات و… می تواند مشکلاتی را برای ساکنین به وجود آورد. پس اگر این موضوعات برای شما اهمیت دارد می توانید به طبقات ابتدایی ساختمان فکر کنید.

چشم انداز و نور گیری خانه

یک معیار بسیار مهم دیگر چشم انداز و نورگیری می باشد. این دو مورد تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی افراد دارد. حتی وجود نورگیری و چشم انداز مناسب تضمینی جهت تسریع در فروش و اجاره ملک می باشد.

این دو مورد در طبقات ابتدایی آپارتمان قابل توجه نمی باشد، به طوری که این طبقات از چشم انداز خاصی بهره نبرده و تنها شاهد عبور مرورها در خیابان و یا کوچه خواهند بود. در صورت همجواری ساختمان ها با برج های بلند، نور گیری طبقات ابتدایی بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و کم خواهد بود. این موضوع سبب شده است که این دو مورد، جزو نکات منفی و معایب طبقات ابتدایی به شمار رود.

در مقابل در طبقات بالایی برج ها علاوه بر امکان نورگیری مطلوب خانه، چشم انداز بهتری را شاهد هستیم . در طبقات بالاتر به سبب نورگیری مناسب تر و چشم انداز بهتر قیمت بالاتری را نیز شاهد هستیم که نشان از بهتر بودن شرایط زندگی در طبقات بالایی می باشد.

بیش تر بخوانید:

 

دوری از سر و صدا

اگر سکوت و آرامش معیار مهمی جهت انتخاب خانه برای شماست ما طبقات ابتدایی ساختمان را به شما توصیه نمی کنیم. یکی از مهم ترین نکات منفی طبقات ابتدایی آپارتمان، نزدیکی به پارکینگ، درب ورود و خروج ساکنین، حیاط، خیابان و رفت و آمد ماشین ها و سروصدای حاصل از آن ها می باشد که می تواند آرامش ساکنین در این طبقات را مختل کرده و موجب مزاحمت آن ها شود.

به همین دلیل طبقات بالاتر آپارتمان در مقایسه با طبقه اول گزینه های مناسب تری خواهند بود.

امنیت

یکی دیگر از معیارهای مهم افراد در زمان انتخاب محل سکونت امنیت می باشد. لازم است بدانید به لحاظ امنیت طبقات آپارتمان، طبقات بالا از امنیت بیشتری برخوردار می باشند.

در طبقات بالای آپارتمان ها و برج ها رفت و آمد کمتری را شاهد هستیم که این می تواند از نظر امنیت واحد مورد توجه باشد. در طبقات بالایی حمل وسایل نیز سخت تر انجام می گیرد و به عبارتی امکان دزدی از واحد به حداقل می رسد.

فشار آب

فشار آب در طبقات بالایی آپارتمان ها به سبب افزایش ارتفاع به طور محسوسی کاهش می بابد که نکته ای منفی برای طبقات بالاتر برج ها و آپارتمان ها می باشد. هر چند که این موضوع با استفاده از تدابیری از جمله پمپ و منبع آب قابل بهبود می باشد اما در نهایت شاهد کاهش فشار آب در طبقات بالا هستیم که هر چه طبقه بالاتر باشد، این مورد بیشتر دیده می شود.

سرما و گرما

سرما و گرما هم در طبقه اول و هم طبقه آخر دردسرساز هستند. طبقه اول به سبب نبود طبقه ای مسکونی در زیر آن، سرمای زیادی را متحمل می شود و طبقه آخر به سبب تماس سقف با هوا و تابش خورشید گرمای بیشتری را متحمل می شود، که هر دوی این موارد نکته ای منفی می باشد چرا که طبقه اول در زمستان و طبقه آخر در تابستان هزینه زیادی را صرف سرمایش و گرمایش خواهند کرد.

تاثیر طبقه بر قیمت نهایی واحد

با توجه به موارد ذکر شده متوجه شدیم که هر طبقه معایب و مزایای خود را دارد که افراد با توجه به سلیقه خود باید طبقه مورد نظر خود را انتخاب کنند. اما بد نیست بدانید به طور متوسط و کلی شرایط زندگی در طبقات بالاتر مناسب تر بوده و طرفداران بیشتری نیز دارد.

همین موضوع موجب شده است که قیمت طبقات بالایی آپارتمان نسبت به طبقات ابتدایی بیشتر باشد

کارگشایی صداقت با داشتن چندین سال سابقه درخشان، بستری فراهم کرده است که با اجاره سند های قانونی و معتبر در بسیاری از مشکلات شما همراه شما باشد. شما با اجاره سند های قانونی می توانید از تمامی مزایای سند های ملکی معتبر بهره مند شوید و مشکلات مالی و حقوقی خود را با پرداخت درصد بسیار کمی از ارزش سند، برطرف کنید.
جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه اجاره سند و شرایط آن تنها کافی است که با شماره های ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴ تماس حاصل فرمایید.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

2 × 1 =

فهرست