ویژگی های محله ی خوب

folder_openمقاله
commentبدون دیدگاه

درصورتی که قصد دارید محل زندگی خود را تغییر دهید و یا خانه بخرید یکی از ملاک هایتان محله خوب می باشد. اما آیا به درستی می دانید منظور از محله خوب چیست؟ محله ی خوب از نظر شما چه ویژگی دارد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های محله خوب بپردازیم. پس اگر این موضوع برای شما هم جالب تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت محله در زندگی افراد

پیش از هر چیزی بد نیست درخصوص اهمیت محله بگوییم و اینکه چرا اصلا باید دنبال محله خوب بود؟ در جواب باید بگوییم تصمیم گیری بر سر این موضوع برای رفاه بیشتر و داشتن آرامش بسیار حائز اهمیت است. محل زندگی افراد می تواند با توجه به اولویت های فردی اشخاص و سبک زندگی آن ها دارای کمبود ها و یا برتری هایی باشد.

این ویژگی های محل زندگی تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی افراد داشته و باید در زمان انتخاب محل زندگی، برای داشتن رفاه بیشتر، به آن ها توجه کرد.

اما موضوعی که واضح است این است که محله خوب برای افراد و خانواده های مختلف تعاریف متفاوتی دارد  اما در مجموع می توان بر اساس نیاز های کلی افراد محله های مختلف را بررسی و ویژگی های شاخص آن ها را بیان کرد.

بیش تر بخوانید:

ویژگی های محله خوب

همانطور که گفتیم معیارهای افراد مختلف جهت تعیین محله خوب با یک دیگر متفاوت است. اما در نهایت برخی از ویژگی ها وجود دارد که می تواند برای بسیاری از افراد مطلوب بوده و محله ای که آن ویژگی را دارد برای آن ها مورد پسند باشد. در ادامه به بررسی برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی به خصوص در شهر های بزرگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اولویت بسیاری از افراد می باشد. دلیل اهمیت این مورد واضح است چرا که به سبب سهولت استفاده و هزینه مناسب افراد می توانند در هر ساعتی از روز به کمک آن ها به دیگر نقاط شهر رفت و آمد داشت و نیازی به استفاده از خودرو شخصی نخواهد بود.

در شهرهای بزرگ به دلیل ترافیک زیاد در سطح شهر و همچنین دور بودن مسیرها استفاده از مترو و دیگر وسایل حمل و نقل گزینه ای معقول و مناسب تر است به همین دلیل در زمان انتخاب محل زندگی دسترسی آسان به این امکانات می تواند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه افراد خانواده شده و تاثیر مثبتی در بهبود کیفیت زندگی آن ها داشته باشد.

دسترسی آسان به مراکز درمانی

مراکز درمانی و دسترسی به کادر پزشکی، برای برخی از خانواده ها امری ضروری بوده و حتی می تواند به عنوان یکی از مهم ترین معیارها در زمان انتخاب محل زندگی باشد.

چرا که در صورت بروز و تشدید علائم در افراد بیمار و دارای سابقه پزشکی در خانواده نیاز به کادر درمانی در کوتاه ترین زمان اهمیت بیشتری پیدا می کند و دسترسی به مراکز مربوطه در زمان های حیاتی، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

این موضوع در خانواده هایی که از بیماران خاص و افراد مسن مراقبت می کنند دو چندان شده و باید به آن توجه داشت. علاوه بر این برای تمامی خانواده ها و افراد آن امکان بروز حادثه وجود دارد، که در صورت دسترسی به بیمارستان ها و درمانگاه ها می توان از بسیاری اتفاقات ناگوار در زمان بروز حاثه جلوگیری کرد.

دسترسی به مراکز رفاهی و تفریحی

مراکز رفاهی تفریحی شامل مجتمع های تجاری و مراکز خرید، بوستان ها و پارک ها، رستوران ها، و اماکن ورزشی می باشد که دسترسی آسان به آن ها می تواند در وقت و هزینه افراد تاثیر بسیاری داشته باشد.

نزدیکی به این گونه مراکز شاید امری واجب برای زندگی نباشد اما به دلیل دسترسی آسان و استفاده نکردن از وسایل نقلیه و در نتیجه قرار نگرفتن در ترافیک های سنگین، می تواند در هزینه مخارج زندگی و همچنین وقت افراد تاثیر زیادی داشته باشد که تمامی این موارد موجب بهبود کیفیت زندگی و آرامش بیشتر افراد شده و می تواند تاثیر بسیاری بر حس رضایت آن ها از زندگی داشته باشد.

امنیت

امنیت را شاید بتوان مهم ترین مورد از این لیست دانست. هرچه از امنیت بیشتر محله اطمینان داشته باشید بیشتر می توانید از امنیت جانی و مالی خود و خانوادتان اطمنیان داشته باشید. امنیت هر محله را می توان با توجه به برخی نکات به راحتی تشخیص داد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آمار پایین تخلفات
  • وجود مراکز رفاهی مناسب
  • رفت و آمد قابل توجه افراد در ساعات مختلف روز
  • حضور زنان و کودکان در محله
  • وجود مغازه های کوچک در نقاط مختلف محله

با توجه به موارد ذکر شده می توانید امنیت یک محله را به راحتی تشخیص دهید. به عنوان مثال وجود مراکز تفریحی مناسب در محله مورد نظر موجب افزایش رفت و آمد ها در آن شده و در نتیجه موارد تخلف کاهش پیدا می کند و با کاهش تخلفات و امن شدن محله، شاهد حضور زنان و کودکان در ساعات مختلف روز خواهیم بود.

البته توجه کنید هیچ مدام از این موارد قطعی نیست و تنها به صورت نسبی می تواند در انتخاب محله های مورد نظر به شما کمک کند. زیرا خطر همیشه وجود دارد و شما باید همیشه احتیاط کنید.

مدارس و مراکز آموزشی

یکی دیگر از مواردی که برای برخی خانواده ها اهمیت بالایی دارد دسترسی و نزدیکی به مراکز آموزشی و مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی است. وجود این مراکز و دسترسی راحت به آن ها، به عنوان نکته ای مثبت می تواند در زنگی افراد و فرزندان آن ها تاثیر زیادی داشته باشد. چرا که سهولت در رفت و آمد آرامش خیال بیشتری برای کودکان و پدر و مادر ها به همراه خواهد داشت.

کارگشایی صداقت با داشتن چندین سال سابقه درخشان، بستری فراهم کرده است که با اجاره سند های قانونی و معتبر در بسیاری از مشکلات شما همراه شما باشد. شما با اجاره سند های قانونی می توانید از تمامی مزایای سند های ملکی معتبر بهره مند شوید و مشکلات مالی و حقوقی خود را با پرداخت درصد بسیار کمی از ارزش سند، برطرف کنید.
جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه اجاره سند و شرایط آن تنها کافی است که با شماره های ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴ تماس حاصل فرمایید.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هفده − هشت =

فهرست